ZVEDAVÝ VRABČEK

Jedného zimného rána sa za komínom našej MŠ zohrievali dva takmer zamrznuté vrabce. Boli to manželia Vrabčiakovci, ktorí hľadali nové ubytovanie. V našej MŠ sa im tak zapáčilo, že sa nasťahovali do rúry na poštovej schránke. Šťastlivo prečkali zimu a na jar vyviedli zo svojho poštového domčeka malého zvedavého vrabčeka.

Deti mu dali meno: „Zvedavko“. Malý Zvedavko cupká po dvore, poletuje okolo škôlky, pozoruje nás z komína, ba dokonca nás sprevádza na vychádzky a rôzne podujatia. Teší sa spolu s nami z krásy a jedinečnosti každého ročného obdobia na našej dedine. Spolu s nami sa zapája do ľudových zvykov a tradícií našej dedinky. A keď je chvíľu v škôlke ticho, priletí na okno a svojím čvirikaním a ťukaním zobáčikom na oblok nás opäť nabáda k spevu, tancu a iným činnostiam.

Preto sme sa pomenovali, že sme

MŠ „Zvedavého vrabčeka“

 

   riaditeľka MŠ: Martina Šimková     učiteľka MŠ: Zuzana Bakusová

 

Naša materská škola sa zapojila do projektu vyhláseného firmou VITANA, pod názvom: “ Naturáčikove dobrodružstvá.“ Hráme o zaujímavé ceny, ako sú interaktívne tabule, drevené makety zeleniny atď. Deti sa pustili s chuťou do práce. Vymaľovali plagáty, ktoré sú ako úloha tohto projektu. Vytvorili aj výzdobu našej MŠ k tomuto projektu.Deti táto činnosť naozaj zaujala.

 Naša škola na facebooku